جشنواره بهاره مجازی، همدلی مردم و اصناف

  • 0 نظر
  • 163 بازدید
  • یکشنبه 25 اسفند 1398

جشنواره بهاره مجازی، همدلی مردم و اصناف
جشنواره بهاره مجازی، همدلی مردم و اصناف
4.58 از 5 بوسیله 6 رای
جشنواره بهاره مجازی، همدلی مردم و اصناف" یک تلاش و همکاری ملی با مشارکت هماهنگ دولت، بخش خصوصی و مردم است که با هدف عبور از شرایط فعلی اقتصادی کشور ناشی از شیوع ویروس کرونا و حمایت از صنوف سنتی و مجازی طراحی شده است.

 

مقدمه

همه ساله در آستانه آغاز سال نو، نمایشگاه‏های بهاره به صورت عرضه مستقیم کالا در شهرهای مختلف کشور و در چند نقطه از تهران برگزار می‏شد. اما امسال با شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت موارد بهداشتی، برگزاری این جشنواره شکل دیگری به خود گرفته است. در حقیقت، با اجرای طرح "همدلی مردم با اصناف" همان نمایشگاه‏های بهاره اینبار به صورت اینترنتی برگزار خواهد شد.

 

در این جشنواره بهاری مجازی که در بازه زمانی 23 تا 29 اسفند برگزار می‏شود، با استفاده از ظرفیت فروشگاه‏های اینترنتی موجود (از جمله بازارگاه‏ها ) این امکان برای اصنافی که دارای فروشگاه اینترنتی نیستند نیز فراهم شده تا بتوانند کالاهای خود را به شکل مستقیم یا غیر مستقیم به مصرف‏کنندگان عرضه کنند.

در این طرح، تمامی صنوف می‏توانند لیست کالاهای مورد ارائه خود را در وبسایت بازارگاه‏ها و فروشگاه‏های اینترنتی شرکت کننده در این طرح معرفی کنند. برخی از این بازارگاه‏ها و فروشگاه‏های اینترنتی امکان فروش مستقیم را برای این صنوف ارائه می‏کنند، به طوریکه خریداران میتوانند مستقیما با صنف ارائه کننده کالا تماس داشته و بدون واسطه کالای مورد نیاز خود را از وی خریداری کنند. در این حالت، بازارگاه یا فروشگاه اینترنتی صرفا بستر ارائه کالا و خدمت را به صنوف ارائه میکند. هم‏چنین امکان فروش غیر مستقیم نیز برای صنوف مختلف از طریق بازارگاه یا فروشگاه اینترنتی مشارکت کننده در طرح وجود دارد. در این حالت، کالای ارائه شده توسط صنف، در بستر بازارگاه یا فروشگاه اینترنتی ارائه شده و به واسطه آن به فروش خواهد رسید.

 

مزایای طرح برای مصرف‏ کنندگان


"طرح همدلی مردم با اصناف" فرصتی کم نظیر برای مصرف‏کنندگان فراهم می‏آورد تا با حمایت و همراهی خود به رونق چرخه اقتصادی کشور و عبور از بحران اقتصادی جاری ناشی از شیوع کرونا در کشور یاری رسانند.

خرید اینترنتی همواره مزایای متعددی از جمله عدم محدودیت مکانی و زمانی، امکان مقایسه و دریافت نظرات سایر خریداران در کمترین زمان را برای مصرف‏کنندگان فراهم می‏آورد، با این‏حال در شرایط کنونی، این فرایند به مصرف‏کنندگان کمک می‏کند تا با رویکردی تحول‌گرایانه در حفظ سلامت وکاهش مخاطرات آحاد جامعه نقش آفرینی نمایند.

 

مصرف‏کنندگان محترم با خرید اینترنتی در این طرح، نه تنها کمک شایانی یه رونق اقتصادی و کمک به افزایش فروش کسب و کارهای متضرر ناشی از پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا می‏نمایند، بلکه با عدم حضور فیزیکی و تردد برای خرید مایحتاج خود به شکل سنتی، به حفظ سلامت خود و اطرافیان و نیز ارتقا امنیت بهداشتی جامعه کمک خواهند کرد.

 

خرید از کسب‏وکارهای مشارکت‏کننده در این طرح، از تخفیفات مناسبی برخوردار بوده، ترافیک مصرفی خریداران از طریق و هزینه حمل نیز شامل تخفیف خواهد بود.

 

در پایان هر روز و یا پس از اتمام دوره جشنواره، یک قرعه‏کشی بزرگ در صدا و سیما برای خریداران کالاهای جشنواره برگزار می‏شود.

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  سی و هفت     -   =   19